Priluk slavio kod kuce zasluzeno

24/03/2011 12:20

U okviru 13.kola Prve nogometne lige TK - JUG na stadionu "Krusici" sastali su se NK Svatovac Poljice i NK Konjuh Kladanj. Domaci su slavili minimalnim rezultatom 1:0, iako je moglo biti i ubjedljivije. Medjutim, losa igra pojedinaca trebala bi se sto prije pobosljati,inace ce u nastavku sezone biti vecih problema za klub iz Poljica.

Ipak,na samom pocetku utakmice dalo se naslutiti da ce domaci tim slaviti. Veliki broj prilika ostao je nerealizovan, a da su gosti bili malo prisebniji mogli su doci do bodova. Redale su se prilike kao na filmskoj traci, Kasumovic, Omic, Murselovic, ali rezultat u prvom poluvremenu se nije mijenjao (0:0). Gosti iz Kladnja su ovu polusezonu odlucili da promijene ekipu, i doveli su nesto mladju ekipu za razliku od jeseni kada su bili klasicni "udaraci" na terenu.

U prvom poluvremenu treba spomenuti dva kontranapada gostiju. U prvom je su sa nekih 10-ak metara sutirali preko gola, a u drugom dobro je reagovao golman Beganovic.

Drugo poluvrijeme, nista bolje u odnosu na prvo. Dominacija na sredini terena domacih i kontranapadi gostiju. Treba spomenuti i 2 gruba prekrsaja, po jedan na obje strane i malo "koskanja" pola sata prije kraja utakmice, ali je glavni sudac iz Brckog , Mersed Zohorovic zutim kartonima vratio utakmicu u normalu.

U 70 minutu je opravdano ponisten pogodak Bajrica, kada nakon slobodnog udarca i centarsuta Murselovica, Bajric iz ocigledne ofsajd pozicije postize pogodak. Cestitke pomocniku Dedakovicu, koji nije podlegao pritisku domacina. Ipak, u 75 minutu "Svatovac" dolazi do vodstva 1:0,a ispostavit ce se kasnije da je to bio i konacan rezultat. Na odlicno proigravanje Busica , Kasumovic prolazi golmana i donosi veliku radost domacim navijacima "PaRaZiTi"-ma.

Do kraja utakmice domaci su imali jos 2 polu-prilike, ali ih nisu iskoristili. Treba istaci da je sudjenje bilo na vrlodobrom nivou (ocjena 4). Vrijedno pomena su navijaci "Svatovca", "Paraziti" koji su svih 90 minuta davali podrsku svom klubu.